Юридична клініка

Одним з напрямків виховної роботи Новокаховського гуманітарного інституту є залучення студентів до надання населенню міста безкоштовних юридичних послуг. З цією метою була створена „Юридична клініка”, робота якої була відзначена у звіті Міністра юстиції України. Студентами спеціальності „Правознавство” за звітній період було надано 491 консультації з питань цивільного, адміністративного права. Активну участь у роботі юридичної поліклініки прийняли студенти IV курсу спеціальності „Правознавство” Полякова П., Воронцов А., ., Новіков С. Пріоритетними питаннями були питання в галузі цивільного та трудового права.

Основними напрямками діяльності Клініки є:

1. Надання безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим громадянам шляхом:

  • здійснення консультування з галузей права за напрямками діяльності студій;
  • складання документів правового характеру (позовних заяв, апеляційних, касаційних скарг, клопотань тощо);
  • представництва інтересів клієнтів у судових органах.

2. Надання правової допомоги громадським організаціям, діяльність яких спрямована на захист прав та інтересів громадян із числа сиріт, малозабезпечених та інвалідів.

3. Підготовка засновницьких документів та супроводження реєстрації господарських та громадських організацій.

4. Надання правової допомоги підприємствам, установам, організаціям у проведенні претензійно-позовної та договірної роботи.

5. Надання різноманітних інформаційно-правових послуг населенню.

6. Організація і проведення учасниками клініки конференцій, семінарів, лекцій, тренінгів з правових питань для школярів, вихованців спеціалізованих шкіл інтернатів, дитячих будинків, притулків до бездоглядних дітей тощо.

7. Організація і проведення соціологічних досліджень з правових питань і робота у складі соціологічних груп.

8. Здійснення правового моніторингу проблем молоді з різними фізичними вадами, що має обмежений доступ до інформаційного простору, стосовно захисту їх прав та інтересів.

Так, відповідно до плану виховної роботи, були проведені науково-практичні конференції з правових питань у листопаді 2007 р. з залученням студентів–юристів у Новокаховському приладобудівному технікумі, електромеханічному та Вищому професійному училищі. Теми доповідей: „Причини девіантної поведінки особистості”, „Соціальні небезпеки”, „Причини кримінальної ситуації в Україні”, „Злочин і покарання”. Активну участь в організації конференцій прийняли викладачі Сапронов В.М., Бабаян Т.В.

У Новокаховському гуманітарному інституті діє правовий лекторій, у якому підготовленні проекти тексту лекцій як у паперовому так і електронному варіанті.

Теми лекцій:

1. Відповідальність неповнолітніх та їх батьків.
2. Права споживачів та основні шляхи їх захисту.
3. Трудові права громадян та основні шляхи їх захисту.
4. Права осіб з особливими потребами у сфері праці.
5. Соціальний захист осіб з особливими потребами.
6. Права громадян у сфері шлюбу та сім’ї .

Юридична клініка тісно співпрацює з міжнародним фондом „Відродження”, Новокаховським виконавчим комітетом, управлінням освіти та комітетом у справах сім’ї та молоді, фондом соціального захисту інвалідів, тощо.