Випускники

Відмінник – кожен п’ятий

Такі підсумки свята, а точніше, чергового випуску в Новокаховському гуманітарному інституті Університету «Україна». Результат говорить сам за себе: з 620 отриманих нині дипломів 20% — із відзнакою. А двоє юристів просто з лави внз поповнять ряди співробітників прокуратури. До речі, дуже яскравим показником якості знань, отриманих у НГІ, безперечно, є те, що багато студентів-економістів успішно поєднують навчання зі справжньою роботою за фахом.

Вихованці Георгія Севрюкова вщент розвінчали міф про те, що у нинішньої молоді відсутній потяг до знань. Серед тих, хто залишає стіни альма-матер, — переможці обласного етапу багатьох всеукраїнських студентських олімпіад і конкурсів, адже таку активну зацікавленість, образно кажучи, з-під палиці не проявляють. Є і такі, хто щасливо суміщує материнство з надбанням знань і активною громадською роботою. І все це — Новокаховський гуманітарний інститут.

Окрема гордість викладацького корпусу — дипломні роботи випуску-2012. Економічний факультет, оперуючи реальними даними діючих міських підприємств, пропонував їм різні варіанти оптимізації роботи зі збільшенням прибутку. Передбачуваний економічний ефект — від 2000 до 60 млн. грн.

Такий інтелектуальний натиск і підйом не пройшли повз увагу ректора. Георгій Іванович, вийшовши на сцену, признався, що завжди внутрішньо симпатизував юрфаку, адже з нього, по суті, починався інститут. І правознавці відповідали взаємністю, завжди йдучи трохи попереду. Але нинішній рік, схоже, змінив звичну картину. — Нічого, ми ще візьмемо у вас реванш, — під оплески і з гумором сказав залі Георгій Севрюков. За студентів можна тільки порадіти: подібна «конкуренція» — тільки на користь. Адже саме завдяки їй наші вузівці буквально «витрушували» своїх рідних, і так само херсонських, харківських і київських викладачів, жадібно вбираючи знання, а потім вражали їх глибиною міністерські перевірки. Але не навчанням єдиним живе плем’я молоде. На випускному знайшлося місце і гумору. Пародійна інтермедія у виконанні четверокурсника соціально-правового факультету Андрія Воронцова змусила залу не раз вибухнути реготом і оваціями, настільки вдало були зімітовані голоси викладачів. Так що випускникам НГІ хоч на естраду, хоч у юриспруденцію, хоч в економіку — і успіх майже гарантований. Але, якщо серйозно, то чим різнобічніше розвинена особистість, тим більше шансів, що людина дійсно відбудеться в житті. А орієнтиром і маяком в його не завжди спокійному морі для нинішніх випускників буде дороговказна зірка рідного інституту.

Віталій Яценко,
Тижневик «Нова Каховка»
№24 (1087) від 13 червня 2012 року

 

Знаємо, поважаємо, підтримуємо!

Молодь. Пуста, безініціативна, безпринципна. Такими образливими словами нас, 25-річних юнаків і дівчат, молодих фахівців і просто хороших людей, затаврували прихильники узагальнень — соціологи, горе-роботодавці, байдужий уряд. То ми занадто «молоді і зелені», то «недосвідчені», то «підозріло амбітні», а іноді — і просто «не такі, як минулі покоління». Нас списали з рахунків, так жодного разу і не задавшись бажанням розібратися в суб’єктивності цього абсурдного стереотипу.

У цих обставинах стати повноправним членом суспільства стає все складніше, не кажучи вже про те, щоб повірити в девіз «За молоддю — майбутнє»!. Відсутність віри і підтримки з боку оточення ламають багатьох дітей і змушують їх піддатися нав’язаній ідеї безвідповідального споживчого існування. Багатьох, але не нас! Чому? Тому що ми — випускники Ноовкаховського гуманітарного інституту «Україна», яких навчили головному — завжди мати активну життєву позицію і ніколи не звертати з наміченого шляху. Тим паче, що яскравим прикладом такої беззавітної відданості ідеалам усі п’ять років студентського життя для нас був ректор рідного Новокаховського гуманітарного інституту Георгій Іванович Севрюков.

Мудрий наставник, авторитетна особистість і просто другий батько, Георгій Іванович завжди твердив: «Не важливо, що говорять і роблять інші, важливо, щоб ви були чесні перед собою і своєю Батьківщиною»!. І ми засвоїли цей урок. Завдяки ньому кожен із нас переконався в тому, що історію ми пишемо своїми руками і тільки від нас залежить, в яких умовах житимемо ми і наші сім’ї. Адже правду свідчить народна мудрість: не місце прикрашає людину, а людина місце. І ректор Севрюков своїм життям і працею це неодноразово довів.

Тому зараз, в умовах всюдисущої передвиборної агітації і численних технологій «влізання» в душу виборців, усім нам слід замислитися, чого ж ми хочемо. Гречки і цукру, які з доступних продуктів перетворилися на «презент» на честь майбутніх подій? Чи того, що столичні кандидати можуть до 28 жовтня називати нас своїми «земляками», а ми їх після виборів — ні? Відповідь кожен отримає свою. Але ми твердо вирішили, що подібні хитрощі більше не зможуть ввести нас в оману. Прийшла пора зробити щось дійсно правильне: довірити своє майбутнє по-справжньому гідним людям і бути впевненими в тому, що ми зробили все для блага рідного міста, регіону і країни.

І хоча сьогодні кожен із нас живе в різних районах області, має різні переконання і політичні погляди — у своєму виборі ми єдині! Ми знаємо Георгія Івановича багато років, ми поважаємо його вміння тримати своє слово і боротися за правду до кінця. Тому ми вибираємо Севрюкова!

Випускники Новокаховського гуманітарного інституту Університету «Україна» 2009 року

Газета «НОВИЙ ДЕНЬ». 13 вересня 2012 року