Нова Каховка поверне минулу славу міста-саду

Так вважає ректор Новокаховського гуманітарного інституту Київського університету «Україна», депутат міськради Г.І. Севрюков.

— Георгію Івановичу, у Вас уже є статус офіційного кандидата?

— Так, 3 серпня в Києві Центрвиборчком офіційно зареєстрував мене кандидатом у депутати Верховної Ради. До цього, як відомо, мою кандидатуру в депутати ВР по 184-у мажоритарному округу затвердили абсолютною більшістю голосів на позачерговому, 45-му з’їзді КПУ, що проходив у Києві.

— Як ноша кандидатська, важка?

— Та не в цьому річ, просто багато формальностей довелося пройти. Але нічого, всі труднощі здолаємо. Я кажу «здолаємо», тому що сподіваюся на підтримку людей не лише в Новій Каховці, але і в інших районах Херсонської області.

— Що Вас «сподвигло» піти в нардепи, Георгію Івановичу, і, головне, що Ви зможете зробити для міста, будучи народним депутатом?

— Я вже багато разів говорив про це, але повторю ще: вважаю, що в Києві має бути представник від нашої новокаховської громади. Як би то не було, всі фінансові потоки стікаються у столицю, і постійно сидіти там та «вибивати» кожну гривну не може жоден мер.

У Верховній Раді має бути депутат-новокаховчанин. Ця людина повинна працювати в парламенті не на свій бізнес, не на свою кишеню, а на громаду.

— Легко повірити, знаючи Вашу порядність і скромність, що Ви будете саме таким депутатом. Ну, а для душі-то чого хочете?

— Біль мого серця — наша річка Дніпро. Я з 1951 р., з дня народження живу в Новій Каховці. Хлопчаками ми все літо пропадали на річці: рибу ловили, купалися, загорали. А багато нинішніх новокаховських хлопченят за останні роки не то що купатися, але й у воду зайти бояться, настільки це небезпечно.

Ось я і хочу, щоб у нас стабільно працювали підприємства, люди вчасно отримували гідну зарплату, а у вихідні могли відпочити на березі Дніпра. У нас же місце-то чудове, туризм нам розвивати потрібно. Для цього потрібні фінанси, і я знаю, як направити їх у Нову Каховку. Без хибної скромності скажу, що вхожий у багато міністерських кабінетів і думаю, буду корисний своєму місту навіть у цьому плані. Я також знаю, що повинен працювати в комітеті у справах науки, освіти і спорту.

— Є сили впоратися з депутатськими обов’язками?

— Звичайно, інакше я і не пішов би на цей відповідальний крок. Почуваю себе в хорошій фізичній формі, з роками накопичив багатий досвід спілкування з людьми на різних рівнях. У Новій Каховці зі мною вітається кожен другий, чи можу я підвести цих людей? Зроблю все, що в моїх силах, і, думаю, будуть у нашому місті і басейни, і теплі школи з дитсадками, відремонтуємо стадіон. Знайдемо гроші для порятунку Дніпра.

— Якщо Вас оберуть народним депутатом, у Київ поїдете?

— Ні, своє місто я не залишу. По роботі і так у Києві буваю дуже часто, думаю, такий режим зберіг би і в майбутньому.

— Зараз, у передвиборчих турботах своїм дітищем, університетом, встигаєте керувати?

— У мене прекрасні заступники і методисти, чудовий викладацький склад, вони всі відмінно справляються з учбовим процесом і в мою відсутність. Так що все гаразд.

Зараз в інституті йде вступна компанія, дуже відповідальний період. Як відомо, нині абітурієнти мають право подавати документи в 5 внз, і у нас хочуть вчитися не менше молодих людей, ніж минулого року.

Крім того, телефонують заочники, цікавляться, коли буде прийом документів.

Словом, із набором студентів у нас немає проблем. Ми роками працювали і працюємо для того, щоб наші студенти отримували міцні знання, а не тільки «кірочки». Лекції у нас читають викладачі з професорськими званнями з Києва і Харкова.

— На бюджетне навчання реально вступити хлопцю або дівчині «з народу»?

— Бюджетні місця передбачаються не лише для новокаховських дітей, але і з інших міст і селищ. Набирай 720 балів — і вчися безкоштовно. Взагалі, моя громадянська позиція така, що діти з хорошими атестатами і бажанням вчитися з багатодітних або неповних сімей повинні йти на бюджет.

— Успіхів Вам, Георгію Івановичу, в кандидатський період і перемоги на виборах до парламенту.

Записала Катерина ЮРЧЕНКО

Джерело: Суспільно-політичний тижневик