Інформація про заклад

Історія створення

Із запровадженням у наше життя ринкових відносин став чітко просліджуватись відплив із традиційних вищих навчальних закладів молоді, що проживає у провінції. Така ситуація склалась через багато обставин і, в першу чергу, фінансові: невеликий рівень зарплати в регіонах, висока оплата за навчання, ціни великого міста. А саме уродженці сіл, маленьких містечок удосконалюють глобальний науковий прогрес.

Президент П.М. Таланчук перед студентами НГІ

Тому в ім’я справедливості, духовного і соціально–економічного розвитку України екс-міністр освіти України, прогресивна людина зі світовим ім’ям, академік, професор, доктор наук П.М. Таланчук створив вищий навчальний заклад “Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна” з філіями у всіх регіонах України саме для того, щоб талановиті діти з провінцій змогли б отримати у себе вдома якісну вищу освіту. Її основою є професорсько–викладацький склад, а саме: доктори та кандидати наук, автори підручників, які, по-перше, своїми науковими досягненнями збагачують навчальний процес взагалі, а, по-друге, залучають до науково-дослідної роботи талановите і здібне студентство. Саме ця молодь, котра отримала сучасну і високоякісну освіту, зробить Україну процвітаючою державою.

Новокаховський гуманітарний інститут вищого навчального закладу “Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна” створено у травні 1999 року в самому серці Херсонщини – місті Нова Каховка. Він готує спеціалістів із двома рівно вираженими особливостями: високий фаховий рівень і безмежна відданість розбудові незалежної української держави.

10 років тяжкої праці і натхненної творчості дали результати. Сьогодні в Новокаховському гуманітарному інституті навчається майже 2000 студентів за освітньо–кваліфікаційними рівнями “бакалавра”, “спеціаліста”, “магістра” на спеціальностях “Правознавство”, “Облік і аудит”, “Банківська справа”, “Фінанси і кредит”, “Психологія”, “Будівництво”, “Програмна інженерія” та “Комп’ютерна інженерія”.

До речі, спеціалістів і магістрів з “Банківської справи” на Херсонщині готує тільки Новокаховський гуманітарний інститут.

Якщо прослідкувати динаміку розвитку Новокаховського гуманітарного інституту, то можна побачити наступне – чисельність студентів у 1999 році була – 63, в 2007 – 2010 роках – 2000 осіб.

Експозиція НГІ в Музеї міста

З перших років існування нашого ВНЗ всі зусилля було спрямовано на пошук і мобілізацію інтелектуальних і фінансових ресурсів для стабільного росту інституту. Пріоритетною метою з самого початку була обрана якість освіти, і час показав вірність обраної мети. У вересні 1999 року в аудиторію до перших студентів увійшли доктор соціологічних наук, професор НАН України, радник Президента України, провідний учений С.А. Макєєв, Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, професор Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка, співавтор Кримінального кодексу України В.В. Молдован, доктор юридичних наук, професор Національної академії МВС України, співавтор Цивільного кодексу України О.О. Підопригора, доктор юридичних наук, фахівець у галузі адміністративного права І.Л. Бородін, доктор юридичних наук, завідувач кафедри адміністративного та фінансового права базового ВНЗ А.І. Берлач, доктор юридичних наук, провідний учений, Заслужений юрист України, фахівець у галузі теорії держави і права Р.А. Калюжний та ще багато відомих в освітянському й науковому світі особистостей. Сьогодні через роки кадрова картина дещо змінилася: ми виховали та вивчили своїх науковців, але залишилися вірними і вдячними нашим видатним ученим, які кували славу і добре ім’я Новокаховського гуманітарного інституту, і які в більшості своїй і зараз із нами, передають свій унікальний досвід нашим студентам. Зараз у Новокаховському гуманітарному інституті працюють 105 осіб професорсько–викладацького складу.

Відкрита лекція

Не віриться, що десять років тому інститут орендував один кабінет, де працював колектив на чолі з ректором, і одну навчальну аудиторію для занять студентів. На друкарській машинці набирали свою першу ліцензійну справу для підготовки юристів за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст». Тільки-но починали збирати власну юридичну бібліотеку…

Монтажно-будівельні роботи в лекційних аудиторіях

І вже через два роки правова бібліотека Новокаховського гуманітарного інституту налічувала 10 тисяч примірників і була визнана кращою в області. З’явився перший комп’ютерний клас. Збільшився аудиторний фонд.

Зараз бібліотечний фонд нараховує понад 42 тисячі посібників і підручників, введено в дію п’ять комп’ютерних класів із 160 новітніми комп’ютерами.

Новий навчальний корпус

2007 рік – тріумфальний в історії Новокаховського гуманітарного інституту, інститут нарешті придбав довгоочікувані приміщення, які розташовуються у власній 7-ми поверховій будівлі.

Були зняті останні важелі, які гальмували відкриття в 2008 році напрямів підготовки у галузі знань „Інформатика та комп’ютерна техніка”.

Сьогодні Новокаховський гуманітарний інститут – це:

  • видатна науково-педагогічна база: 105 кандидатів і докторів наук;
  • 2 тисячі студентів;
  • 8 престижних напрямів підготовки;
  • безкоштовне навчання для дітей із особливими потребами, сиріт, дітей із малозабезпечених родин;
  • єдина на Херсонщині військова кафедра;
  • науково-дослідні та інформаційні структури;
  • просвітницький, правоохоронний, духовний і спортивний центр;
  • сучасний 7-ми поверховий навчальний корпус зі світлими, теплими аудиторіями, урочистим актовим залом, кав’ярнею;
  • сучасні комп’ютерні класи;
  • 40-тисячна фахова бібліотека;
  • банк замовлень на випускників Новокаховського гуманітарного інституту.

І все це, в першу чергу, завдяки ректору Новокаховського гуманітарного інституту – Севрюкову Георгію Івановичу, кандидату філософських наук, якого нагороджено орденом Св. Софії і визнано лауреатом у номінації “Особистість року – 2006”, а в 2008 році присвоєно звання Заслуженого діяча освіти і науки України.

Голова студентської ради 2007 року М. Боднар приймає новий навчальний корпус у виконроба

Новокаховський гуманітарний інститут під керівництвом Георгія Івановича Севрюкова поклав на себе дуже високі зобов’язання по створенню освітньо-наукової системи з надзвичайно високою корпоративною культурою і формуванню виробничої аури на родинній, партнерській основі з європейськими болонськими стандартами демократизації освітнього процесу.

Але не тільки відмінна якість знань є візитною карткою Новокаховського гуманітарного інституту, на високому рівні також ведеться виховна та наукова діяльність. Перелік посібників та підручників, наукових статей професорсько- викладацького складу давно перевищив тисячну відмітку. Участь у науково-дослідних конференціях, у тому числі їх організація та проведення на базі нашого інституту поширюють добру славу досліджень наших науковців у науковому світі не тільки України, а і в Росії, Польщі тощо.

В інституті діють фахові соціальні, художні та спортивні об’єднання і секції, такі як: «Правознавець», члени якого надають практичну юридичну допомогу малозахищеним верствам населення, проводять правову профорієнтаційну роботу; «Психологічна служба» допомагає вирішити проблеми, в тому числі інформує про наслідки пристрасті до куріння, вживання алкоголю, наркотиків тощо; десять років виповнилося еколого-правовому клубу «Оазис», членство якого поповнилося майбутніми інженерами – будівельниками, які на практиці досліджують проблеми порушення фільтрації води в регіоні; весела та завзята команда КВК – невід’ємний учасник щорічних зльотів КВК у м. Одеса; «Школа дизайну», де юні красуні вивчають історію костюмів, звичаїв предків, створюють незвичайне вбрання. Новокаховський гуманітарний інститут має свої спортивні команди з баскетболу, волейболу, футболу та настільного тенісу, важкої та легкої атлетики. Неодноразово наші чемпіони завойовували перші місця на змаганнях різного рівня: від міжуніверситетських до олімпійських. Про це говорять тільки деякі прізвища наших студентів і випускників: Баранова Мадонна – призер Європи з тейквондо, Ярошенко Сергій – призер Європи з великого тенісу, Піскунов Владислав – учасник Олімпійських ігор в Афінах з метання молоту, Новожилова Ірина – учасник Олімпійських ігор у Пекіні з метання молоту, Гурнаков Андрій – чемпіон Європи та призер світу з пауерліфтингу.

Зберігши власні здобутки й озброївшись кращими європейськими новаціями, створимо одну з найкращих вищих шкіл країни.