Навчально-виховна діяльність

 Велике місце в Новокаховському гуманітарному інституті відведено навчально-виховній роботі, в якій задіяні всі без винятку педагоги та співробітники. Так, наприклад, скільки етично-моральних цінностей можна прищепити дитині 18-19 років, якщо в аудиторії сіє «добре і вічне» не тільки прекрасний педагог із науковим ступенем, а й наставник, пастир, священик нарешті…

Дійсно. В Новокаховському гуманітарному інституті викладають чотири священики, – всі вони кандидати наук, діючі священнослужителі. Доречі, в Новокаховському гуманітарному інституті діє каплиця ім. Св. Георгія Побідоносця, яку урочисто відкрив Єпіскоп Новокаховський та Генічеський Іоасаф, кожного четверга священиками Свято-Андріївського Собору проводяться служби, куди кожен бажаючий може прийти і поспілкуватися з Господом Богом.

У Новокаховському гуманітарному інституті студенти мають можливість навчатися на військовій кафедрі у Військовому інституті Одеського національного політехніч­ного університету (як юнаки, так і дівчата) та по закінченню отримати офіцерське звання.

Декілька слів про Військовий інститут Одеського національного політехнічного університету. Ідея створення в Одесі кадетського корпусу виникла у середині 90-х років ХІХ століття. Командувач військами Одеського округу граф О. Мусін-Пушкін визначив необхідним заснування на півдні України спеціального навчального закладу для малолітніх дітей військовослужбовців. Отже, родоначальниками Одеського інституту Сухопутних військ вважаються Одеський кадетський корпус, заснований у 1899 році, а також Сергіївське юнкерське артилерійське училище, створене у 1913 році.

Тож, той факт, що студенти Новокаховського гуманітарного інституту вивчають військову справу в такому поважному вищому військовому закладі, – не випадковість, а швидше дань традиції в отриманні якісної професійної освіти.