Виховна діяльність

Через освітню діяльність червоною ниткою проходить виховна робота, яка здійснюється як в аудиторії під час навчання, так і через студентське самоврядування, громадські організації, спортивні клуби та КВК.

В інституті діють фахові соціальні, художні та спортивні об’єднання і секції. Весела та завзята команда КВК – невід’ємний учасник щорічних зльотів КВК у м. Одеса. У «Школі дизайну» юні красуні вивчають історію костюмів, звичаї предків, створюють незвичайне вбрання. Неабиякої популярності набув в інституті конкурс «Міс і Містер університету», до якого студенти ретельно готуються, демонструючи різноманітні таланти.

Соліст гурту «Таврія» Сергій Ярема з нагородою

Новокаховський гуманітарний інститут має власний вокально- інструментальний ансамбль „Таврія”, який складається зі студентів ІV курсу економічного факультету. В 2005 році ВІА „Таврія” виборов Гран-прі на міжнародному фестивалі у Болгарії.

В НГІ Університету «Україна» здобув економічну освіту талановитий піаніст Єгор Грушин. Після того, як його композицію «Christmas Story», завантажену на Інтернет-сайті «Vkontakte.ru», за два дні прослухало 50 тисяч українців, ним почали цікавитися і знані музиканти, і преса. У січні 2010 року Єгор розпочав власний сольний тур містами України під назвою «Emotions». Єгор Грушин виконує музику в стилі неокласицизму та піано-року. У його доробку – чимало композицій, серед яких є кавери на хіти гурту «Океан Ельзи»: «Така, як ти», «Я так хочу», «Там, де нас нема», «Холодно» та ін.

Іноді він грає з іншим обдарованим піаністом – Дмитром Чоловським, більше відомим під ніком ForeverLive, випускником Новокаховського гуманітарного інституту, фахівцем із комп’ютерних технологій.

За спортивну діяльність міста Нової Каховки, а подекуди і Херсонщини загалом, традиційно „відпрацьовує” Новокаховський гуманітарний інститут. І не для того, щоб прикрити бездіяльність державних адміністрацій, а тому, що спорт – це частина життя студентів і колективу Новокаховського гуманітарного інституту, і в першу чергу ректора Георгія Івановича Севрюкова, юнацькі роки якого, студентство і до наступного часу насичені любов’ю до спорту, прагненням до перемог.

Лідерство спортсменів Новокаховського гуманітарного інституту безсумнівне і в індивідуальних, і в командних видах спорту.

Так, Піскунов Владислав – майстер спорту міжнародного класу, неодноразовий чемпіон України, срібний призер чемпіонату Європи, бронзовий призер чемпіонату світу, учасник Олімпійських ігор в Афінах.

 Новожилова Ірина – член збірної команди України з метання молоту, майстер спорту міжнародного класу, неодноразова чемпіонка України, чемпіон Всеукраїнської Універсіади – 2007, учасниця Олімпійських ігор у Пекіні.

Ярошенко Сергій – член збірної команди України з великого тенісу, майстер спорту міжнародного класу, неодноразовий чемпіон України, призер багатьох міжнародних турнірів.

Гурнаков Андрій – чемпіон Європи та призер світу з пауерліфтингу, і це при тому, що він не має ніг.

Новокаховський гуманітарний інститут пишається своїми футбольними командами: студентською і професорсько-викладацькою. Футбольна команда інституту стала чемпіоном міста.

Волейбольна команда Новокаховського гуманітарного інституту пройшла шлях від новачка до І ліги чемпіонату України, виборола 1-ше місце в області.

Взятий декілька років тому назад в оренду напівзруйнований центральний міський спортзал став гордістю не тільки міста й області, а всього південного району. Сьогодні – це сучасний, яскравий, комфортний спортивно-оздоровчий комплекс.

В інституті важливу роль відіграє інститут кураторства.

З метою підвищення професійного рівня протягом 2011-2012 р. куратори інституту працювали над такими виховними темами:

П.І.Б. куратора Виховна тематика
1. Кузнєцова Н.В. Форми та методи правового виховання студентів ВНЗ недержавної форми власності.
2. Юрченко С.С. Закономірності сучасного виховного процесу.
3. Михайленко В.І. Громадське виховання молоді під час позааудиторної роботи.
4. Якименко О.Л. Соціальна активність студентської молоді.
5. Юрченко С.П. Способи залучення студентів до науково-дослідницької роботи.
6. Бараніченко О.В. Профілактичні та попереджувальні заходи з виявлення та усунення умов, які сприяють скоєнню злочинів серед молоді та юнацтва.
7. Каширіна Н.Л. Соціально-психологічний клімат у студентському колективі.
8. Коваленко І.В. Виховні заходи, спрямовані на усвідомлення необхідності здорового способу життя.
9. Іванцова Г.О. Розвиток загальної культури студентів старших курсів під час активних занять спортом і туризмом.
10. Каширіна Н.Л. Розвиток естетичної культури студентів як необхідний елемент сучасного виховання.
11. Волосковець К.Д. Формування культури творчого самовираження студентів.
12. Сапронов В.М. Педагогічний супровід самоаналізу студентів.
13. Малахов Є.Є. Громадське та патріотичне виховання у ВНЗ недержавної форми власності.

Протягом року кураторами були проведені відкриті виховні заходи:

П.І.Б. куратора Термін Виховний захід
1. Жидовцева Н.М. жовтень 2011 Круглий стіл „Студентська родина – проблематика явища”. Диспут „Профілактичні та попереджувальні заходи з виявлення та усунення умов, які сприяють скоєнню злочинів серед студентської молоді та юнацтва”
2. Сапронов В.М. жовтень 2011 Бесіда „Поведінка та її наслідки”. Диспут „Юрист-високоосвічена та культурна людина”
3. Бараніченко О.В. листопад 2011 Диспут „Моє майбутнє я пов’язую з майбутнім України”. Кураторська година „Стосунки з батьками”
4. Кузнєцова Н.В. листопад 2011 Виїзний захід „Здорова родина – квітуча країна!”. „Роль правової культури на сучасному етапі розвитку України”
5. Бабаян Т.В. грудень 2011 Диспут „Закономірності сучасного виховного процесу „Зустріч із представниками силових структур міста „Практика і теорія”
6. Юрченко С.С. грудень 2011 Диспут „Прищеплення і розвиток моральних почуттів, глибокого усвідомлення взаємозв’язку між ідеями індивідуальної свободи, правами людини та її громадською відповідальністю”
7. Каширіна Н.Л. лютий 2012 Кураторська година „Паління і жінка”
8. Малахов Є.Є. березень 2012 Марафон „Молодь проти СНІДу”. Концерт у будинку для людей похилого віку
9. Малахов Є.Є. березень 2012 Круглий стіл „Здоров’я”. Диспут „Профілактика пияцтва та паління”.
10. Михайленко В.І. квітень 2012 Диспут „Повноцінний розвиток особистості, формування її фізичних здібностей, зміцнення здоров’я; гармонія тіла і духу, людини і природи”. Диспут „Як втриматися від паління”
11. Коваленко І.В. квітень 2012 Диспут „Формування культури творчого самовираження студентів”
12. Волосковець К.Д. травень 2012 Виставка „Дні Франції в Україні”. Музичний фестиваль „Пісня року – International”
13. Іванцова Г.О. травень 2012 Дебют першокурсників, присвячений Дню студента. Диспут „Формування патріотичних почуттів та рис громадянина України”

В Новокаховському гуманітарному інституті діють такі гуртки: „Юридична досконалість” – керівник Кузнєцова Н.В., лінгво-українознавства – Півень Н.Л., економічних знань – Коваленко І.В., краєзнавство – Юрченко С.С., еколого-правовий клуб „Оазис” – керівник Баєвська О.Л.

Студенти – члени гуртків брали активну участь у проведенні експедицій „Мальовнича Україна”, „З попелу забуття”. Учасники еколого-правового клубу „Оазис” видають свій друкований орган – газету „Оазис”, здійснюють екологічний моніторинг регіону, беруть активну участь у проведенні конференцій, олімпіад, диспутів на еколого-правову тематику. Так, у травні 2011 р. викладачі Сапронов В.М., Кузнєцова Н.В. організували конференцію „Правові аспекти екологічного захисту прав громадян у сучасному суспільстві”. У жовтні 2011 р. проведена конференція „Герої національного визвольного руху України – шлях до безсмертя” – викладач Юрченко С.С.