«Щедрий Helloween» для Андрія Лещинського

Ще ніколи одна маленька подія не приносила стільки користі й щастя, як цьогорічне святкування Хеллоуіна в Новокаховському гуманітарному інституті. Але про все поступово…

Котрий рік поспіль напередодні Хеллоуіна суспільство ділиться на два ворогуючих табори: тих, хто за свято-маскарад, та тих, хто вважає перевдягання в злих персонажів проявом демонізму та антихристиянським ритуалом. Сперечатися щодо історії та традицій святкування можна довго, однак, чи варто це робити? Адже лише намір та посил, який буде закладено учасниками заходу-маскараду в цю подію, зможуть дати відповіді на всі питання. Так от, для студентської ради НГІ святкування Хеллоуіна стало унікальним приводом та винятковою можливістю зробити по-справжньому добру справу – перетворити «парад нечисті та зла», яким усі звикли сприймати Хеллоуін, на свято добра.

Адже прагнення допомогти та втілити в життя мрію унікального 22-річного хлопця-художника Андрія Лещинського для студентів нашого навчального закладу було сильнішим за будь-які стереотипні соціальні перепони. Художник-самоук має вроджену аномалію розвитку обох кінцівок рук, проте єдиною радістю в його житті є малювання. Пишучи картини, він створює зовсім інший світ, забуваючи біль від того, як його ще при народженні покинула найрідніша людина – мати; в роботах він зменшує свій смуток від того, що нові родини бояться брати за нього відповідальність та приховує внутрішній відчай від безвихідді й приреченості… Живучи в Каховському геріатричному пансіонаті, Андрій дуже мріє про… фарби! Звичайні гуашеві фарби! Тож, рішенням студентської спільноти НГІ стало проведення благодійного ярмарку «Щедрий Helloween», всі зібрані кошти з якого будуть витрачені на купівлю фарб для Андрія Лещинського.

В зазначений день та час фойє інституту перетворилося на місце акумулювання всіх добрих енергій цього світу. Двотижнева цілодобова підготовка студентів без часу на відпочинок дала свої результати: неймовірні тематичні декорації, яскрава фото-зона, профі-грим для студентів, маски та атрибутика хеллоуінських вечірок для викладачів, довжелезний стіл зі смаколиками на будь-який смак зробили цей захід по-справжньому масштабним та незабутнім. А відвертий та пронизливий відеоролик про Андрія ще й ще раз нагадував усім про головні цінності життя та про те, що підтримка потрібна кожному!

Обраний студентами формат ярмарку не передбачав жодних цін, не було жодних обмежень чи питань про матеріальне, оскільки студенти твердо стояли на позиції «За добро платять добром»… Побачивши, скільки сил було вкладено в цей благодійний проект, скільки людяності та найкращих людських чеснот виявили юнаки та дівчата під час підготовки та проведення ярмарку, навіть прості новокаховчани не змогли лишитися осторонь. Тож, реалізація смаколиків продовжилася ще й на вулицях міста.

Так, спільними зусиллями професорсько-викладацького складу новокаховської частинки «України» та за підтримки кожного небайдужого на фарби для Андрія вдалося зібрати 1 700 грн!!! Сльози щастя та радості від того, що добру справу вдалося реалізувати простим студентам великого суспільства текли рікою… Вдалося! Їм це вдалося! Андрію буде чим і на чому малювати!

Та ще більше вразив вчинок адміністрації магазина канцтоварів «Зебра», що добре відомий мешканцям району «Сокіл». Дізнавшись про мету купівлі фарб та про те, яким чином були зібрані кошти, вони на власний розсуд вирішили допомогти сформувати подарунки Андрію не за ринковою ціною, а за собівартістю! Таким чином, Андрій Лещинський вже 27 жовтня отримав від делегації студентів не тільки такі омріяні професійні фарби (7 найбільших коробок) і холсти для малювання, а ще й 1 000 гривень на втілення своїх творчих задумів!

Післямова: будучи людиною з великим серцем, ректор Новокаховського гуманітарного інститутуГеоргій Іванович Севрюковне лишився осторонь подій. Та, окрім фінансового внеску в добру справу своїх студентів, він, дізнавшись про непереборне прагнення хлопця оволодіти навичками графічного малювання на комп’ютері, запросив Андрія Лещинського на безкоштовне навчання в нашому інституті вже з наступного навчального року! А допоки – в Андрія є унікальна можливість та виняткове право необмеженого доступу до всіх комп’ютерних і програмних ресурсів Інформаційного центру НГІ.

Тож, віримо, що зміни в майбутній долі Андрія Лещинського будуть тільки на краще!