Школа журналістики в НГІ

Якими мають бути сучасні молоді українці? Відповідь на це риторичне питання шукали на першій індивідуальній зустрічі ректор НГІ Георгій Іванович Севрюков та новообраний президент Студентської ради НГІ Олександр Чекалін. Так от, за думкою очільника інституту, основною вимогою часу до нинішнього покоління юнаків та дівчат є здатність до безупинного навчання.

«Сьогодні, в умовах всеохоплюючої комп’ютеризації та необмеженого доступу до найрізноманітніших інформаційних джерел, кожен підліток став активним користувачем соціальних мереж. Для когось вони є способом комунікації з товаришами, для декого – додатковим джерелом отримання корисної інформації, а хтось зможе знайти роботу своєї мрії та працевлаштуватися он-лайн. Проте я переконаний у тому, що ще більшу користь соціальні мережі та інтернет-простір приноситиме в тому випадку, коли студенти вмітимуть фільтрувати інформацію, виокремлювати для себе найважливіше, навчаться грамотно, лексично коректно та аргументовано висловлювати свою позицію в діалогах із найрізноманітніших питань. Адже ерудиція завжди йде поруч із культурою мовлення», – зауважив ректор.

А як відомо, між словом і ділом у НГІ проходить лише мить. Тож, «народжена» в бесіді чудова ідея – надати студентам можливість підвищити рівень своєї писемної грамотності й публіцистичної майстерності за допомогою професіоналів – була реалізована вже за кілька днів. І 12 жовтня в одній із аудиторій ВНЗ на студентів чекала зустріч з відомим регіональним журналістом і громадським діячем, педагогом за освітою, а нині – головою Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України Олександром Петровичем Гунько.

З позиції інсайдера редактор сайту novakahovka.city розповів студентам, яких журналістів не вистачає сучасним ЗМІ, і якими навичками повинні володіти випускники будь-яких професій, аби бути затребуваними фахівцями.

«Мало бути амбітними, енергійними, товариськими, вміти писати тексти. Сучасні реалії вимагають від професіоналів своєї справи готовності в будь-який час доби реагувати на екстрені ситуації, як це роблять журналісти, володіти мультимедійними навичками, багато читати і, не шкодуючи себе, працювати», – поділився своїм досвідом Олескандр Петрович.

Вражені спілкуванням із журналістом із 30-тирічним успішним досвідом роботи студенти надихнулись на написання власних журналістських доробок, які вже в найближчий час будуть опубліковані на нашому сайті.

Для довідок: Олександр Петрович Гунько закінчив Херсонський державний педагогічний інститут та 10 років працював учителем української мови та літератури. З 1987 року обіймав посаду кореспондента газети «Нова Каховка», а в 1990 році очолив редакцію газети «Народна трибуна», при цьому головуючи в міській організації Спілки української мови. З 1996 року був головним редактором регіонального щотижневика «Деловые новости», а з 2006 року є оглядачем розділу «Коментарі» видавництва «Газета по-українськи» (м. Київ).

В активі Олександра Петровича – літературна премія імені Олексія Кручених (1992), премія імені Миколи Куліша (2014) та премія імені Анатолі Бахути (2015). Найбільш відомими є такі його книжки, як «Заговор мовчання» (2000), «Зірковий канон» (2006), «Врата всесвіту».