У Новій Каховці відкрили музей українського козацтва

1 квітня у приміщенні Новокаховського гуманітарного інституту Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» відбулося урочисте відкриття музею козацтва України.

На цю подію по запрошенню отамана Новокаховського осередку козацтва Олега Чемересюка прибули представники козачих організацій із міст Півдня України та Херсонщини. Новокаховську міську владу представляв керуючий справами міськвиконкому Василь Акуленко. Від імені господарів приміщення гостей привітала декан факультету Марія Пшенична.

Ідеєю створення у місті музею козацтва Олег Чемересюк переймався давно. Але на його пропозицію щодо виділення приміщення для розташування музею торік восени відгукнувся директор Новокаховського гуманітарного інституту Георгій Севрюков.

Як нам прокоментував своє рішення Георгій Іванович: «Хтось же повинен займатися історичним та військово-патріотичним вихованням підростаючих поколінь. Планую у цьому музеї проводити заходи з учнями всіх шкіл міста, починаючи з п’ятого класу. У нас є на прикладі кого виховувати справжніх патріотів та захисників нашої вітчизни! І ми за допомогою козаків будемо це робити!».

Козаки за допомогою побратимів із інших міст зібрали колекцію артефактів, яка слугує наочним свідченням славетних традицій українського козацтва із захисту свободи та незалежності своєї країни.

Значну допомогу в цій справі козакам надали керівництво та студенти гуманітарного інституту, які допомогли в оснащенні приміщення, що було виділено для розміщення експозиції музею.

За оцінками отаманів новий музей за набором експонатів у колекції здатен посісти одне із провідних місць серед музеїв подібного профілю на Півдні України.

Віктор Васильєв,

директор музею історії міста Нова Каховка

Фото Віктора Васильєва