Революція на граніті

2 листопада 2015 року в приміщенні Новокаховського гуманітарного інституту відбувся семінар з нагоди 25-річчя «Революції на граніті». В семінарі брали участь студенти вищих навчальних закладів м. Нова Каховка різних рівнів акредитації.

Спочатку був показаний документальний фільм, який познайомив із хронікою подій, що відбулися в жовтні 1990 року. Тоді в Україні стартувала широкомасштабна акція громадської непокори. Була вона організована українською молоддю, в основному студентами. Головні вимоги під час протестів мали політичний характер. Пізніше ця кампанія отримала назву «Революція на граніті» («Студентська революція на граніті»).

Потім слово було надано безпосередньому учаснику тих подій – проректору інституту Шаверському Сергію Леонідовичу. Поділившись своїми враженнями, він акцентував увагу на основній ідеї протестної кампанії – прояв активності молоді на шляху демократичних змін у колишньому радянському суспільстві. Тоді «Студентська революція на граніті» стала передвісником історичних подій щодо здобуття незалежності України.

Під час обговорення відбулася дискусія про історичні моменти розвитку та сучасні проблеми нашої країни.