Пишемо й думаємо українською

«Любіть Україну, як сонце, любіть,

як вітер, і трави, і води…

В годину щасливу і в радості мить,

любіть у годину негоди.

Любіть Україну у сні й наяву,

вишневу свою Україну,

красу її вічно живу і нову,

і мову її солов’їну…»

Володимир Сосюра

9 листопада наша країна відзначає надзвичайне важливе для нас свято – День української писемності та мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України на підтримку громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. Воно спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та краси. Це свято направлене на об’єднання нації на шляху до відродження духовності, формування державності, адже саме рідна мова є найбільшим скарбом для кожного народу, ознакою зрілості громадянського суспільства та основою гідного майбутнього прийдешніх поколінь.

Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого Преподобного Нестора-Літописця, який був послідовником видатних творців слов’янської писемності Мефодія і Кирила і якого називають основоположником письмової української мови.

Усвідомлюючи виняткову значущість рідної мови в підтримці національної самосвідомості, Новокаховський гуманітарний інститут Університету «Україна» вже вкотре з повною віддачею підходить до проведення урочистих заходів до Дня української писемності. Листопад 2017 року не став винятком. Святково прикрашений хол служив фотозоною, яка вабила не тільки студентів, але й усіх патріотів та гостей-поціновувачів національного мистецтва. Куточок українського слова з ювілейним примірником Кобзаря та примірниками найсучаснішого методичного забезпечення з української мови ще раз продемонстрував потужність бібліотечного фонду інституту з патріотичного виховання молоді.

Проте найбільш пам’ятною подією стало декламування української поезії на початку занять студентами й викладачами усіх курсів і спеціальностей по всьому навчальному закладу. З кожної аудиторії долунали звуки добре знайомих творів корифеїв української літератури та вірші поетів-сучасників. Тож, об’єднані відчуттям патріотизму, сповнені глибокою шаною й любов’ю до рідної мови, адміністрація інституту разом із професорсько-викладацьким складом і студентською спільнотою долучилася до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, що став апогеєм цьогорічних святкувань. Причому приємною несподіванкою для всіх учасників заходу стало рішення директора НГІ Георгія Івановича Севрюкова, згідно з яким студенти, що продемонструють найкращі результати з написання диктанту, отримають цінний подарунок від адміністрації.

Отже, можна з упевненістю констатувати: в НГІ нас багато, ми різні, але нас усіх об’єднує спільна мета – зберігати і розвивати рідну мову!