Музей козацької слави відкрили в Новій Каховці

Заклад працюватиме на базі Новокаховського гуманітарного інституту Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».

На урочистості завітали козацькі отамани з Нової Каховки, Нікополя та Миколаївської області; представники міської влади; студенти університету; мешканці міста.

Від імені ректора інституту до присутніх звернулася декан Марія Пшенична. Вона відзначила, що наступні покоління мають продовжувати традиції, носієм яких є українські козаки. Як повідомила декан, ректор закладу Георгій Севрюков доклав багато зусиль для того, щоб цей музей побачив світ. Експонати збиралися досить довго: з державних фондів та приватних колекцій.

Експозиція складається зі зразків ексклюзивної козацької зброї і традиційної символіки. Вона охоплює великий проміжок часу розвитку території Херсонщини: від найдавніших часів до сьогодення. В музеї достатньо велика колекція обрядових і ритуальних предметів козаків царської та довоєнної доби (чаши, ікони, книжки), побутових приладів (посуд, прялки, годинники), зразки музичних інструментів та багато іншого.

Як зазначив керуючий справами виконкому Василь Акуленко, провідна мета діяльності Музею козацтва – просвітницька. Головне завдання – залучення школярства та студенства міста до козацької історії, проведення відкритих уроків та екскурсій на базі музею. Новокаховський музей історії міста в особі його директора Віктора Васильєва запевняє, що ці дві структури тісно співпрацюватимуть у подальшому.