Людина світу в «Україні»

Нові знайомства і зустрічі – це завжди приємно та пізнавально. А коли випадає унікальна можливість поспілкуватися з людиною, яка, без перебільшень, бачила весь світ, то й радість стає глобальною.

Так, за підтримки адміністрації Новокаховського гуманітарного інституту та партнерської участі КП «Агенція регіонального розвитку» 28 жовтня до студентства завітав Сергій Іванович Гордієнко, професійний мандрівник, спеціаліст із екстремального одиночного виживання, історик-дослідник, міграціолог, етнограф, а крім того, ще й подорожуючий музикант, письменник-фантаст і поет.

Тем для спілкування виявилося безліч. Студентів цікавила і участь Сергія Івановича у Першій науковій українській експедиції до Антарктиди у 1996-1997 роках, і мандрівка уздовж Південної Америки (1999-2000 рр.) від міста Ушуая на Вогняній Землі до Мехико в Мексиці, що склала маршрут понад 19 тис. км. Не лишилася поза увагою й одноосібна експедиція на 6 тис. км під назвою «Біле й чорне» (2002 р.), яка стала повторенням всім відомого історичного шляху «З Варяг у Греки».

Пан Гордієнко як діючий член Українського географічного товариства та почесний член Національного географічного товариства США залюбки поділився особистим досвідом спортивних туристичних походів та відверто розповів про свої плани на майбутнє. Зокрема, новокаховська молодь дізналася про хід розпочатої у 2003 році навколосвітньої пішохідної експедиції «Solotransglobal». Тож, сам факт того, що задля зустрічі з перспективними студентами гуманітарного інституту «людина світу» змогла внести корективи у свій щільний графік подорожей та особисто зустрітися з молоддю «України», викликав овації всіх присутніх на зустрічі.

Розмова з цікавим гостем пройшла на одному диханні, та в повітрі НГІ ще довго вітав аромат екстремальних пригод, природних небезпек, яскравих вражень та непідробного захвату.

Бажаємо професійних успіхів та майбутніх звершень Сергію Івановичу Гордієнку, новому другу НГІ та видатному мандрівнику зі світовим ім’ям.