Знати право, служити праву, захищати право

Бути юристом – велика честь і величезна відповідальність. Це не з чуток знають викладачі, студенти та випускники кафедри правознавства Новокаховського гуманітарного інституту Університету “Україна», які 7 жовтня (в переддень Дня юриста України) приймали сердечні вітання з нагоди професійного свята! У свою чергу студенти-юристи інституту разом зі своїми наставниками-освітянами організували унікальний та захоплюючий інтелектуальний марафон «З правом по життю», в ході якого в ігровій формі ознайомили студентів інших спеціальностей із правами людини і громадянина, висвітили особливості професії юриста та поділилися думками про її перспективи в Україні.

Шаверський С.Л., проректор НГІ: «Хоча День юриста з’явився в переліку професійних свят України відносно нещодавно (відповідно до Указу Президента України від 16 вересня 1997 р. №1022/97), це є чудовим приводом відійти від буденності, проаналізувати досягнення та побачити нові горизонти улюбленої професії. А робити це в контексті нашого навчального закладу мені приємно удвічі, оскільки саме з відкриття кафедри правознавства у вересні 1999 року починається літопис Новокаховського гуманітарного інституту.

Сьогодні через роки можна констатувати, що ми виховали та вивчили високоморальних і кваліфікованих науковців, підготували для різних сфер правочинної діяльності компетентних та обізнаних спеціалістів-юристів, які щоденно кують славу і добре ім’я Новокаховського гуманітарного інституту. Оскільки, де б вони не працювали: в адвокатурі чи в нотаріаті, в судових органах чи в поліції, у прокуратурі чи в юридичній консультації, – юристи завжди відстоюють права, честь та гідність українців.

Тож, я від щирого серця вітаю всіх юристів із професійним святом! Обравши нелегкий шлях, який вимагає кришталевої чесності, принциповості, неупередженості, об’єктивності, ви присвятили своє життя служінню високим принципам права. Бажаю вам творчої наснаги, нових успіхів та звершень, витримки у складних ситуаціях і зважених рішень. Нехай у ваших родинах панує добробут, щастя, вдача та злагода, а на вашому боці завжди будуть Закон, Правда та Справедливість.»

Федоренко Євген, голова студентського самоврядування НГІ, студент ІІ курсу спеціальності «Правознавство»: «Обираючи свою майбутню професію, я керувався тим, що правознавці потрібні в усі часи та завжди користуються пошаною в суспільстві. Новокаховський гуманітарний інститут вже багато років є флагманом із підготовки юристів у нашому регіоні. А вражаючий досвід працевлаштування випускників кафедри права став остаточним аргументом на користь вибору моєї спеціальності. Тож, я вірю та обіцяю, що ми, студенти сьогодення, гідно приймемо естафету високої професійної майстерності від випускників-юристів, з честю примножуватимемо славні традиції своєї професії та докладемо всіх зусиль задля утвердження на теренах нашого краю ідеалів верховенства права і справедливості.»

Агєєв О.В., майор поліції, випускник НГІ 2006 року: «Звичайно, День юриста – це особливе свято для кожного представника професії. Пам’ятаю, як на першому курсі до нас в аудиторію в супроводі ректора Георгія Івановича Севрюкова увійшли доктор соціологічних наук, професор НАН України, радник Президента України, провідний вчений С.А. Макєєв, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, професор Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка, співавтор Кримінального кодексу України В.В. Молдован, доктор юридичних наук, професор Національної академії МВС України, співавтор Цивільного кодексу України О.О. Підопригора, доктор юридичних наук, фахівець у галузі Адміністративного права І.Л. Бородін. Лекції з адміністративного і фінансового права проводив доктор юридичних наук А.І. Берлач, теорію держави та права викладав доктор юридичних наук, провідний вчений, заслужений юрист України Р.А. Калюжний. Навічно запам’ятаю лекції з історії держави і права України та зарубіжних країн, які викладав тоді ще кандидат юридичних наук, а нині – доктор юридичних наук П.П. Захарченко. Можете собі уявити захоплення від занять та роботи з такими метрами юриспруденції!!!

З тих пір минуло вже багато років, проте я й досі з глибокою шаною та величезною вдячністю згадую своїх викладачів, яких, на превеликий жаль, вже немає з нами – це Рекичина С.С., Надточій А.С., Сапронов В.М., Бабаян Т.В., Михайленко В.І, Власенко Н.С. Своєю натхненою роботою та вірністю обраній справі вони назавжди прищепили мені любов до права.

Я пишаюся тим, що здобув професію юриста в НГІ, що маю змогу допомагати людям та гідно служити рідній Батьківщині. І зичу всім юристам «України» щастя, здоров’я, невичерпної енергії, плідної праці, успіхів у благородній справі утвердження ідей верховенства права, справедливості, гуманізму і добра!»