ВІЛ небезпечний, поки ти не знаєш про нього

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначали 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно.

Як пише Вікіпедія, за даними ООН, поширення епідемії СНІДу у світі в цілому сповільнилися. За останні п’ять років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%. Натомість в Україні серед країн Східної Європи і Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий, серед дорослого населення він становить 1,1%.

За оновленими оцінками щодо ВІЛ/СНІДу, на початок 2017 року в Україні 238 тисяч людей із ВІЛ усіх вікових категорій, у віковій групі старше за 15 років рівень поширеності ВІЛ становив 0,61%.

Щороку серед обстежених на ВІЛ осіб в Україні виявляється близько 1% осіб із підтвердженими позитивними результатами. За весь період спостереження під нагляд узяли 59,1% таких осіб. Під медичним наглядом з приводу ВІЛ-інфекції перебуває 0,31% населення країни. Протягом десяти місяців 2017 року в країні щодня реєстрували 48 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 захворювання на СНІД та 8 випадків смерті від СНІДу.

 

Для довідок:

СНІД, або Синдром набутого імунодефіциту — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), яке пошкоджує імунну систему людини, і таким чином знижує опір організму проти будь-якого захворювання.

Оскільки вакцини проти СНІДу не існує, єдиним способом запобігти інфекції є уникнення ситуацій, що несуть ризик зараження, таких як спільне використання голок та шприців або практикування небезпечних статевих відносин.

Багато людей, інфікованих вірусом імунодефіциту, не відчувають проявів захворювання. Саме тому будь-кого із оточуючих вас людей слід вважати потенційно ВІЛ-інфікованим і вживати максимальні заходи для захисту вашого власного організму.

 

Основна умова профілактики — безпечність Вашої поведінки.

Максимум знань про ВІЛ-інфекцію допоможе запобігти зараженню,

захворюванню та, врешті-решт, смерті від хвороби.

Не вмирай від невігластва стосовно ВІЛ-інфекції!

Не будь байдужим! СНІД стосується кожного!