Вища освіта без обмежень

Щороку 3 грудня разом зі світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день інвалідів. На долю людей з обмеженими можливостями випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя.

Усунення бар’єрів на шляху до самореалізації осіб з особливими потребами, гарантування доступу до гідної освіти і робочих місць на сьогодні є одним із пріоритетних напрямів Новокаховського гуманітарного інституту.

З самого початку свого існування наш навчальний заклад під керівництвом Георгія Івановича Севрюкова взяв на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо забезпечення освітнього процесу інвалідів, створення для них гідних умов навчання – нами гарантовано рівні з іншими студентами можливості для участі в основних сферах життя НГІ: навчальному процесі, науковій роботі, дозвіллі, соціальних проектах та заходах. Крім того, для людей з обмеженими фізичними можливостями вже багато років поспіль провідними юристами регіону надається інформаційна підтримка з питань юриспруденції та права, а практикуючі психологи інституту готові будь-якої миті прийти на допомогу в життєвих складних ситуаціях.

Переконані, що результатом спільної роботи інституту, влади, бізнесу та громадських організацій інвалідів має стати поступове впровадження європейських стандартів життя для цієї категорії громадян, їх інтеграція у сучасне суспільство, починаючи від здобуття якісної вищої освіти, оволодіння потрібною професією і до можливості максимально повно реалізувати себе на ринку праці. Адже інклюзивна освіта є міцним фундаментом при побудові соціально-етичної інтелектуальної еліти нашої нації.

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у цей день, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч із нами живуть інваліди, і вони потребують допомоги і уваги. Тож хочеться побажати Вам витримки, здоров’я, оптимізму, можливості втілити в реальності ваші плани та задуми.